Zveme na 29. festival Bez hranic || Zapraszamy na 29. edycję festiwalu Bez Granic

28.02.2019

Pozvánka na 29. mezinárodní divadelní festival Bez hranic. || Zaproszenie na 29. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic.

Člověk na hranici, z.s. spolu ss Polsko-Česko-Slovenskou Solidaritou Vás srdečně zvou na 29. edici akce "Mezinárodní divadelní festival BEZ HRANIC", který se bude konat od 1.6.2019-8.6.2019 v Českém Těšíně a Cieszynie. Diváci budou moci vybírat z pestrého programu, v němž hlavní tón udávají úspěšná divadelní představení z Česka, Polska a Slovenska a zajímavě jej doplňují jedinečná hudební vystoupení. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program v podobě výstav a diskusí.

Mezinárodní divadelní festival, s původním názvem NA HRANICI, je nejstarším divadelním festivalem v polistopadové Československé (později České republice) a Polsku. Vznikl jako spontánní iniciativa členů Polsko-česko-slovenské Solidarity a Občanského fóra v roce 1990. V následujících létech se stal průkopníkem ideje společných setkávání divadelníků a diváků regionu střední Evropy. Byl realizován v minulých ročnících především v Českém Těšíně, Cieszynie, také v Bielsku-Bialé. V roce 2018 se do organizace festivalu po letech vrací původní organizátor na české straně zapsaný spolek Člověk na hranici. Festival tvoří hlavní program a soutěžní část "O cenu zlomené závory"