30. edice Mezinárodního divadelního festivalu BEZ HRANIC/BEZ GRANIC se přesouvá na podzim roku 2021 || 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic / Bez hranic przeniesiona na jesień 2021

14.08.2020

Vážení, s lítostí Vám oznamujeme, že s ohledem na aktuální nepříznivou epidemiologickou situaci se 30. edice Mezinárodního divadelního festivalu BEZ HRANIC/BEZ GRANIC, která byla plánovaná v termínu od 1. do 9. 10. 2020, přesouvá na podzim roku 2021.

Aktuální omezení, díky kterým je těšínský okres v barvě žluté a nejasná perspektiva pro zlepšení situace v nejbližší době, stejně jako nejistota v české části Těšínského Slezska, nám nedovolují realizaci programu festivalu v plánovaném rozsahu a za bezpečných podmínek pro naše návštěvníky.

Děkujeme umělcům, kteří měli vystoupit v rámci letošního divadelního svátku nad Olší. Věříme, že naše pozvání k účasti budou moci přijmout v budoucnu.

Naše poděkování patří také všem podporujícím institucím národním i lokálním a nadacím a firmám, které deklarovaly finanční podporu pro letošní jubilejní edici festivalu. Doufáme, že nás podpoříte také v dalším roce.

Organizátoři 30. MDF BEZ HRANIC:

Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka Oddział Regionalny w Cieszynie
Člověk na hranici, z.s. Český Těšín
Těšínské divadlo Český Těšín


Szanowni Państwo,

Z żalem informujemy, że ze względu na aktualną sytuację epidemiczną w powiecie cieszyńskim 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic / Bez hranic, planowana na 1-9 X 2020, została przeniesiona na jesień roku 2021.

Obostrzenia sanitarne związane z zakwalifikowaniem powiatu cieszyńskiego do tzw. żółtej strefy, brak jasnej perspektywy poprawy tej sytuacji w krótkim czasie, a także niepewność pod tym względem w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego nie pozwalają nam na zrealizowanie programu festiwalu w odpowiednim zakresie, w formie bezpiecznej dla naszych widzów.

Dziękujemy Artystom, którzy mieli wystąpić w czasie tegorocznego teatralnego święta nad Olzą. Wierzymy, że i w przyszłości zechcecie przyjąć nasze zaproszenie do udziału w MFT Bez Granic.

Bardzo dziękujemy wszystkim instytucjom państwowym i samorządowym oraz fundacjom i firmom, które zadeklarowały finansowe wsparcie dla tegorocznej jubileuszowej edycji festiwalu. Mamy nadzieję, że równie hojnie zechcecie Państwo wesprzeć nasze działania w przyszłym roku.

Organizatorzy 30. MFT Bez Granic:

Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka Oddział Regionalny w Cieszynie

Člověk na hranici, z.s. Český Těšín

Těšínské divadlo Český Těšín