Projekt HRANICE-GRANICA

30.11.2021

Wystawa obrazków wypowiedzianych "Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie" powstała w bardzo naturalny sposób. - Pomysł na obrazki pojawił się (jak inaczej) w czasie kwarantanny, kiedy szargana emocjami zastanawiałam się, co przyniesie 14 dni zamknięcia w czterech ścianach. 14 dni? A co będzie dalej, w kolejnych miesiącach, latach, w zamkniętej przestrzeni, mieście, kraju? Było jasne, że nie tylko ja borykam się z potężną niepewnością, dlatego zaczęłam rozmawiać już nie tylko ze sobą i dlatego zaczęłam pytać swoich bliskich, przyjaciół, znajomych: Jak będzie? - wyjaśnia autorka wystawy Magdalena Żuraw Peč.

Wernisaż: piątek, 19 listopada godz. 18:00, Tramwaj Cafe, ul. Mennicza 44, Cieszyn.

||

Výstava obrázků vyslovených "Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie" vznikla velmi přirozeným způsobem. - Nápad se zrodil (jak jinak) v době karantény, když jsem přeplněna emocemi přemýšlela nad tím, co asi přinese 14 dní, kdy budeme zavřeni mezi čtyřmi stěnami doma. Čtrnáct dní? A co bude dál, v průběhu dalších měsíců, let, v uzamčeném prostoru, městě, zemi? Bylo jasné, že ta obrovská nejistota se netýká pouze mně a proto jsem se začala ptát svých přátel a mým blízkých a známých: Jak bude?- vysvětluje autorka výstavy Magdalena Żuraw Peč.Výstavu obrázků vyslovených "Řekni, jak bude. Powiedz, jak będzie" bude možno shlédnout v kavárně Tramwaj Cafe od 19.11 do 31.12.2021 (Cieszyn, ul. Mennicza 44).
Vernisáž proběhne 19. Listopadu od 18 hodin. Vstup zdarma.

- - -

Wystawa jest elementem projektu HRANICE-GRANICA, który jest realizowany przy finansowym wsparciu miasta Czeski Cieszyn || Výstava je součástí projektu HRANICE-GRANICA, který je realizován za finanční podpory města Český Těšín